Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vybrat sluneční brýle

6. 3. 2012

 Sluneční brýle nejsou jen perfektním módním doplňkem. V první řadě chrání náš zrak před nebezpečným slunečním zářením. Už i naši předkové věděli, že není lepšího štítu než slunečních brýlí. Nabízejí nám ochranu nejen v horkých letních dnech, ale i proti ostrému slunci v chladném zimním počasí. Chceš vědět, kde nakupovat, co je letos in a jak si sluneční brýle správně vybrat? Vše se dozvíš v následujícím článku.

Jak vybrat sluneční brýle

Skvělý módní doplněk a účinná ochrana před sluníčkem

Nakupujeme sluneční brýle

Sluneční brýle jsou k dostání v očních optikách, ve sportu, v obchodech s módními doplňky, v e-shopech i na tržnicích. Můžeš si vybrat z nepřeberného množství barevných variací. Různobarevné nožičky brýlí, podbarvená sklíčka, všelijaké tvary obrouček jsou dnes hlavním lákadlem pro nás zákazníky.

Tržnici bych vyškrtla jako první. Na ní rozhodně nekoupíš brýle, které tě ochrání před slunečním zářením. Jsou levné a opatřené nálepkou, která by ti měla zaručit ochranu proti UV záření, ale nenech se zmást, za kvalitní sluneční brýle si musíš trochu připlatit a kupovat je ve vybraném obchodě. Ideálně kupuj brýle, které jsou označeny nálepkou UV 400. Takové by měly zachytit až 99 % škodlivého slunečního záření.

Sport či oční optika

Ve sportu koupíš sluneční brýle s obroučkami ve sportovním stylu. Většinou užší, prohnuté a s plastovými nožičkami. Obroučka může být plná, půlobroučka či si můžeš vybrat sluneční brýle bez obroučky. Jsou cenově dostupnější než brýle z oční optiky, hodí se jak do města, tak na hory i na pláž.

V oční optice koupíš sluneční brýle se sportovními obroučkami i elegantní brýle na procházky po městě. Vesměs se nosí velké brýle ve všech barvách a provedeních, co si jenom dokážeš představit. Standardní zatmavení skel je do hněda a šeda. Obroučky jsou opět různorodé, plastové i kovové s pevnými nožičkami. V optice se ti do ruky rozhodně nedostane žádný fake.

Nejen v obchodech s módními doplňky, ale už i v očních optikách seženeš brýle světových značek jako Christian Dior, Dolce&Gabbana, Diesel, Gucci, Prada či Versace. Za ty už ovšem zaplatíš i pár tisíc.

Vybírej s rozvahou

Brýle v prvé řadě vybírej podle vlastního vkusu. Pokud se v nich sama sobě nelíbíš, nenech si od nikoho nic namluvit. Ale i tak ti kamarádka či ochotná prodavačka určitě s výběrem ráda pomůže. Sluneční brýle můžeš vybírat i podle tvaru obličeje. Kulatý obličej zeštíhlíš výraznou horní obroučkou či tmavými sklíčky. S oválným obličejem můžeš třeba vyzkoušet podlouhlé a oblé obloučky, tvoje rysy zvýrazní i hranaté orámování. Se srdcovým tvarem obličeje hledej mezi jemnými typy slunečních brýlí a s hranatým zase můžeš vyzkoušet nějaké extravagantní brýle.

Je in, když barva obrouček ladí s barvou tvého oblečení či dalších doplňků. A pokud už nosíš dioptrické brýle, nezoufej. V oční optice ti sluneční brýle udělají na míru.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 56801
Měsíc: 398
Den: 14